HRVS-DN 1200-11000-115-3M-5-R-N4X
Condition
New
Horse Power
24525HP
Maximum Amps
1200A
Input
3-Phase
11000V
Output
3-Phase
11000V
Equipment
Bypass
Analog Output Card
Relay Card for Remote Start/Stop
Enclosure
NEMA 4X
Dimensions
Height: 92.00 in
Width: 137.80 in
Depth: 55.00 in
Manufacturer
Solcon
Series
HRVS-DN
Model
Condition
New
Horse Power
24525HP
Maximum Amps
1200A
Input
11000V
Output
11000V
Equipment
Bypass
Analog Output Card
Enclosure
NEMA 4X
Dimensions
Height: 92.00 in
Width: 137.80 in
Depth: 55.00 in